Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

W zakresie usług świadczonych przez pomoc drogową możemy wymienić:

  • transport pojazdów autolawetą lub lawetą z przyczepą(w tym m.in. pojazdów uszkodzonych, maszyn rolniczych, quadów, motocykli)
  • holowanie(hol sztywny np. przy uszkodzeniu układu kierowniczego czy hamulcowego),
  • pomoc w wyciąganiu aut z pobocza,
  • wymiana koła,
  • awaryjne otwieranie i uruchamianie auta,
  • wypompowanie nieodpowiedniego paliwa lub dowóz paliwa na miejsce.

Działalność tego typu objęta jest obowiązakiem ewidencjonowania obrotu, w związku z tym kasy fiskalne online są wymagane w przypadku takich firm.

W zależności od danej sytuacji i preferencji Klienta za wykonaną usługę może być wystawiona faktura VAT lub paragon.

Dzięki połączeniu z WiFi, kasy fiskalne online Wrocław doskonale sprawdzają się przy wezwaniach do nagłych interwencji, gdyż po zakończeniu np. drobnej naprawy przeprowadzonej na miejscu możemy otrzymać od razu paragon.

Stłuczka i co dalej?

W sytuacji gdy auto bierze udział w kolizji drogowej, nie zawsze wystarczy samo spisanie oświadczenia przez uczestników zdarzenia. Mogą pojawić się ewentualne spory uczestników albo specyficzne okoliczności, które w wielu przypadkach skutkują wezwaniem na miejsce policji. Przeprowadzane są wówczas oględziny pojazdu i w zależności od stopnia uszkodzeń, policja może wykluczyć możliwość kontynuowania dalszej jazdy niesprawnym samochodem.

Wówczas musimy we własnym zakresie zająć się zabraniem takiego auta np. do mechanika. W tej sytuacji możemy wezwać pomoc drogową, która zajmie się załadunkiem i  przetransportowaniem uszkodzonego auta. 

Mając telefon i dostęp do internetu możemy szybko wyszukać firmy świadczące takie usługi w najbliższej okolicy np. miasta Wrocław i porównać ich oferty. Warto również dopytać o sposób rozliczenia, gdyż w tej branży obligatoryjne są kasy fiskalne. Jeśli usługa zostanie wykonana otrzymasz formalne potwierdzenie, co jest szczególnie ważne także w przypadku dalszych rozliczeń np. jeśli auto było służbowe. 

firma pomoc

Płatność za usługi pomocy drogowej

W sytuacjach stresowych, przydarzających się w trasie, problem rozliczeń za wykonane usługi rozwiązują kasy fiskalne dla mechaników Wrocław, które  są przystosowane do pracy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych np. Niskich temperaturach. Dzięki temu możliwa jest ewidencja działalności w przejrzysty sposób, oczywista jest także oszczędność czasu zarówno dla wykonującego usługę jak i dla Klienta.

Rozliczenie nie tylko w gotówce-kasy fiskalne

Najnowsze zmiany przepisów nakładają na usługodawców dodatkowe obowiązki związane z płatnościami bezgotówkowymi. Przedsiębiorcy dążą do tego aby Klient mógł dokonać płatności kartą, płatności mobilnej lub przelewu elektronicznego. Transakcje bezgotówkowe umożliwia kasa fiskalna w połączeniu z terminalem płatniczym lub łączący w sobie te urządzenia, nowoczesny, mobilny kasoterminal. Jeśli pojawią się niespodziewane wydatki, związane z wezwaniem pomocy drogowej i nie będziesz posiadać przy sobie wymaganej kwoty w gotówce, możliwa będzie np. płatność kartą.

kasy fiskalne działalność gospodarcza

Warto wezwać fachową pomoc

Należy pamiętać że warunki transportu i holowania pojazdów, są ściśle określone przepisami. Organizując go samodzielnie, nie mając przy tym odpowiedniego sprzętu i wiedzy, narażamy się na ewentualne konsekwencje prawne oraz finansowe. Korzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie transportu pojazdów, jest także kluczowe z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników dróg.