Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usługi transportu autolawetą jest od 140 złotych. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. w przypadku tras łącznie z dojazdem i powrotem 200 kilometrów. Cena za 1 km zależy od jakości trasy (np. czy po drodze ekspresowej jedzie się większość kilometrów), od natężenia ruchu, pory dnia, roku, warunków atmosferycznych oraz wagi pojazdu. Generalnie im cięższy tym drożej. W przypadku potrzeby podkładania rolek przy uszkodzonym zawieszeniu koła od 40 złotych za każdą rolkę. 

Motoryzacja to jedna z najpopularniejszych kategorii w serwisie OLX. Dostępne są w niej samochody osobowe, samochody terenowe, samochody ciężarowe i wszelkiego innego rodzaju auta. Ze względu na popularność serwisu, liczba ofert jest tam ogromna. Nowe propozycje pojawiają się każdego dnia. Podpowiadamy, jak kupować na OLX samochody, aby było to szybkie, sprawne i bezpieczne.

OLX samochody osobowe Mazowieckie

samochody osobowe

Chcąc sprawdzić, jakie auta są dostępne w serwisie, trzeba skorzystać z wyszukiwarki. Możesz wybrać w niej bardzo wiele opcji, w tym przebieg, moc silnika, a nawet kraj pochodzenia samochodów używanych. Im więcej parametrów określisz, tym konkretniejsze będą wyniki wyszukiwania. Jeśli wiesz dokładnie, czego szukasz w OLX, wybierz jak najwięcej kategorii. Natomiast w przypadku, gdy chcesz sprawdzić, jakie są dostępne w OLX samochody używane lub nowe, wprowadź tylko najbardziej podstawowe dane.

Jak kupować na OLX samochody w Warszawie?

Kluczową kwestią jest wybór typu nadwozia. Określasz tam, czy interesują Cię na przykład samochody terenowe czy osobowe. Warto podkreślić, że dostępne w OLX samochody Warszawa to o wiele więcej, niż tylko pojazdy osobowe. Jak już wspomniano we wstępie, są tam dostępne również np. samochody ciężarowe. Interesującą podkategorię motoryzacji stanowią też samochody bez prawa jazdy. Za sprawą niewielkiej wagi, małych rozmiarów i ograniczonej mocy silnika można je prowadzić bez prawa jazdy kategorii B. na portalu OLX również można zakupić lawety do pomocy drogowej. Laweta olx znajduje się w zakładce z motoryzacją.

Samochody używane zawsze należy sprawdzić

Bez względu na to, gdzie kupuje się samochody używane, przed realizacją transakcji trzeba sprawdzać pojazdy. Chodzi o to, że w przypadku aut dosyć łatwo ukryć mankamenty. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto najpierw umówić się na spotkanie ze sprzedawcą. Podczas spotkania wskazane jest przeprowadzenie następujących czynności:

  • dokładne obejrzenie auta z każdej strony,
  • jazda próbna,
  • wizyta w warsztacie diagnostycznym.
olx samochody

Samochody bez prawa jazdy: Zanim kupić samochód, sprawdź, czy nie ma żadnych wgnieceń i rys oraz ogólnie jak prezentuje się karoseria. Podczas oględzin możesz zauważyć coś, czego nie dostrzegłeś na zdjęciach zamieszczonych na OLX. Samochody widoczne na zdjęciach w ogłoszeniach sprzedaży są zwykle prezentowane tak, aby było widać ich zalety. Pewnych rzeczy zwyczajnie nie da się zauważyć, przeglądając same tylko zdjęcia. Ważne jest również, aby kupując samochód, odbyć najpierw jazdę próbną. W czasie jazdy sprawdzisz, jak prowadzi się auto. Czy nie występują żadne problemy i czy czujesz komfort. Kolejny krok to wizyta w warsztacie diagnostycznym. Czy to auta osobowe czy samochody bez prawa jazdy, wizyta w warsztacie to konieczność. Specjalista sprawdzi tam stan techniczny auta oraz jego rzeczywisty przebieg. Jeśli miastem, w którym zdecydowałeś się kupić przez OLX samochód jest Warszawa, bez trudu znajdziesz w pobliżu warsztat diagnostyczny. Jest ich w mieście wiele. Generalnie województwo mazowieckie obfituje w tego typu punkty.

samochody bez prawa jazdy

Kupowanie przez OLX samochodów osobowych i innych aut dostępnych w kategorii motoryzacja może być bardzo dobrym pomysłem. Czy to Warszawa czy inne miejsce w województwie mazowieckim czy dowolnym innym, transakcja może być opłacalna i bezpieczna, o ile przestrzega się prostych zasad.