Folia PPF: Jak wpływa na lakier Twojego samochodu?

Folia PPF

Od samochodu oczekujemy nie tylko osiągów i komfortu w kabinie kierowcy, ale również pięknego wyglądu. Aby zachować pierwotną estetykę karoserii na dłużej i zabezpieczyć lakier przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych kierowcy coraz częściej sięgają po powłoki ochronne. Jednym z takich rozwiązań jest folia PPF, która umożliwia skuteczne zabezpieczenie lakieru w długiej perspektywie czasu.

Czym jest folia PPF?

Folia PPF to produkt przeznaczony do ochrony lakieru samochodowego. Skrót PPF wywodzi się od angielskiego określenia Paint Protection Film, co na język polski tłumaczymy jako folia ochronna do lakieru. PPF jest bezbarwną folią poliuretanową o właściwościach samoregeneracji. Po nałożeniu na karoserię samochodu jest całkowicie niewidoczna dla oka, jednocześnie zapewniając ponadprzeciętną ochronę lakieru. PPF zabezpiecza przed:

  • czynnikami atmosferycznymi,
  • czynnikami mechanicznymi (przecierkami parkingowymi, aktami wandalizmu),
  • uporczywymi zanieczyszczeniami.

O wysokiej skuteczności folii PPF decyduje przede wszystkim klej akrylowy, który zapewnia trwałą aplikację, jedocześnie nie uszkadzając lakieru. Tak jak folia PPF, klej akrylowy jest całkowicie transparentny, a po demontażu powłoki ochronnej nie pozostawia na lakierze lepkich śladów.

 Jak folia PPF zabezpiecza lakier?

Folia PPF jest obecnie najskuteczniejszym systemem ochrony lakieru. Dzięki unikalnym właściwościom oraz zdolności do samoregeneracji skutecznie chroni lakier i poprawiaj jego estetykę. Niezabezpieczone komponenty karoserii samochodowej są narażone na szkodliwe oddziaływanie czynników mechanicznych. Na ich powierzchni z czasem powstają liczne mikrozarysowania, które dla naszego oka są widoczne jako zmatowienia. Mirkozarysowania odbierają karoserii dawny blask i powodują, że samochód wydaje się starszy niż jest w rzeczywistości. Folia PPF chroni lakier przed mikrouszkodzeniami i pięknie podkreśla jego kolor. Sama folia jest oczywiście narażona na uszkodzenia mechaniczne, jednak dzięki właściwościom samoregeneracji przez długi czas zachowuje pożądany wygląd, nie tracąc przy tym na właściwościach ochronnych.

Na czym polega zdolność folii PPF do samoregeneracji?

Zdolność folii PPF do samoregeneracji to jeden z jej największych atutów. Drobne rysy i inne uszkodzenia mechaniczne na warstwie ochronnej zabliźniają się pod wpływem ciepła. Proces przebiega samoczynnie podczas ekspozycji folii na działanie promieni słonecznych. Możemy go również wywołać myjąc pojazd ciepłą wodą.

Dzięki temu, że folia sama się regeneruje stanowi bardzo trwałe zabezpieczenie karoserii. Nie trzeba jej wymieniać na nową, kiedy tylko pojawią się jakieś małe uszkodzenia. Raz nałożona powłoka ochronna będzie świetnie spełniać swoje zadanie przez bardzo długi czas. Co ważne, nie straci w tym czasie na walorach estetycznych. Ochrona lakieru nie odbywa się więc kosztem prezencji samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *