Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usługi transportu autolawetą jest od 140 złotych. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. w przypadku tras łącznie z dojazdem i powrotem 200 kilometrów. Cena za 1 km zależy od jakości trasy (np. czy po drodze ekspresowej jedzie się większość kilometrów), od natężenia ruchu, pory dnia, roku, warunków atmosferycznych oraz wagi pojazdu. Generalnie im cięższy tym drożej. W przypadku potrzeby podkładania rolek przy uszkodzonym zawieszeniu koła od 40 złotych za każdą rolkę. 

Laweta- Co należy o niej wiedzieć

Pomoc drogowa w Częstochowie bywa wzywana nie tylko przez mieszkańców, poruszających się swoimi pojazdami po mieście. Komu jeszcze bywa niezbędna laweta lub holowanie bezgotówkowe?

Są to między innymi turyści. Działająca w mieście wypożyczalnia samochodów cieszy się dużym popytem na swoje usługi. Przede wszystkim jednak przez Częstochowę przebiega autostrada A1 oraz kilka innych dróg krajowych oraz wojewódzkich. Każdego dnia przejeżdżają nimi tysiące kierowców. Niejednokrotnie dochodzi do wypadków i kolizji. Ponadto auta wymagają pomocy również ze względu na awarie, które nie są przez nikogo zawinione. Czy pomoc drogowa jest łatwo dostępna? Ile przeciętnie trwa holowanie samochodu lub przewiezienie go na lawecie? Kiedy holowanie bezgotówkowe to dobra i dopuszczalna prawnie forma transportu pojazdów, a kiedy lepszym czy też wskazanym rozwiązaniem jest laweta? W dalszej części tekstu odpowiadamy na te pytania, wyjaśniamy również, jaki jest koszt pomocy drogowej.

Pomoc drogowa- Gdzie jest dostępna?

Bez względu na aktualne położenie pojazdu, w Częstochowie bez trudu można znaleźć pomoc drogową, która w krótkim czasie udzieli wsparcia. W sytuacji, gdy dojdzie do kolizji lub awarii, kierowcy szukają zwykle auto pomocy drogowej w internecie. Przeważnie udaje się znaleźć firmę, która przyjedzie na miejsce najpóźniej w ciągu 30-40 minut. Nie jest to możliwe w zasadzie tylko w przypadku dużych korków na drodze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dostępna jest również pomoc drogowa, która pomaga kierowcom przez 24 godziny na dobę.

laweta Częstochowa kiedyś

Sam transport pojazdów może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Jest to bowiem zależne od wielu czynników. Czy przeprowadzone zostanie holowanie czy też auto będzie przewiezione na lawecie? Jak trudny okaże się załadunek pojazdu na lawetę? Jak daleko znajduje się odpowiedni warsztat, do którego można przewieźć pojazd? To tylko niektóre z czynników, mające wpływ na to, jaki jest ostateczny koszt transportu pojazdów.

Laweta czy holowanie bezgotówkowe?

W Częstochowie panują te same zasady, co w innych częściach kraju, jeśli chodzi o transport pojazdów na lawecie oraz holowanie. Holowanie bezgotówkowe można przeprowadzić pod pewnymi warunkami, do których należą.

  •  pojazd ma sprawne oświetlenie,
  • hamulce w aucie działają poprawnie,
  • układ kierowniczy nie jest uszkodzony,
  • możliwe jest połączenie auta holowanego z holującym w taki sposób, aby nie występowało ryzyko odłączenia w czasie jazdy.

Jeśli któryś z wymienionych powyżej warunków nie jest spełniony, niezbędna będzie laweta. Jeśli chodzi o cennik usług w ramach pomocy drogowej, cena za km transportu lawetą jest zwykle nieco wyższa. Nie sposób jednak wskazać konkretne wartości, ponieważ każda firma ma zupełnie inny cennik. Generalnie jednak niemal zawsze holowanie samochodu czy też przewiezienie auta na lawecie wyceniane jest za odległość do pokonania.

Odległość pomiędzy miastami:

zima opony na zimę

Jako nowoczesne miasto dla każdego

Niewątpliwie Częstochowa kojarzy się głównie z Jasną Górą i mieszczącą się na niej Katedrą. Jednak to dzisiaj o wiele więcej. Jest to miasto dobrze rozwinięte kulturalnie, w którym znajduje się teatr, filharmonia czy też galeria sztuki. Nie brakuje również infrastruktury czysto rozrywkowej i sportowej. Funkcjonują tutaj także kluby sportowe. Na uwagę zasługuje zróżnicowanie gospodarki Częstochowy. Po części jest to miasto przemysłowe, a po części usługowe, co jest zresztą charakterystyczne dla większości miast leżących na Górnym Śląsku.

Dzisiaj to miejscowość, w której warto zamieszkać, a tym bardziej godnym polecenia jest jej turystyczne odwiedzenie.