Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Pomoc drogowa- transport

Dostępne w mieście środki transportu

Łódź to jedno z największych miast w Polsce. Tym samym właścicieli samochodów i użytkowników komunikacji miejskiej jest bardzo wielu. Działa tutaj też niejedna wypożyczalnia samochodowa. Oznacza to również dosyć dużą liczbę wypadków i kolizji. Niestety w Łodzi auta są uszkadzane częściej niż w większości innych miast. Województwo łódzkie w ostatnich latach przoduje w niechlubnej statystyce liczby wypadków drogowych. Tym samym w mieście dosyć często wzywana jest pomoc drogowa, a na drogę wyjeżdża laweta.

Laweta i jej koszt i cennik

Kiedy dojdzie do wypadku lub też uszkodzenia pojazdu, konieczne jest wezwanie pomocy drogowej, która realizuje transport pojazdów uszkodzonych. Na rynku działa dzisiaj wiele firm oferujących lawetę i holowanie bezgotówkowe przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jaki jest koszt takiej usługi? Stawki są stosunkowo niskie. Nie sposób jednak określić, jaki jest dokładny koszt, gdyż każda firma ma swój własny cennik. Zanim na miejscu pojawi się laweta Łódź, firma powinna poinformować, jaka będzie cena za km. Również sposób, w jaki zostanie przeprowadzony transport pojazdów przeważnie jest określany wcześniej, więc koszty usługi pomocy drogowej są znane. Kwestie te są ustalane telefonicznie.

laweta w Łodzi trasa

Auta to nie wszystko, czyli transport

Każdego dnia po mieście jeżdżą tysiące samochodów. Wielu mieszkańców posiada swoje auta, poza tym działają liczne wypożyczalnie samochodów. Jednak auta to nie jedyne środki transportu w tym mieście. Mieszkańcy Łodzi i turyści, którzy odwiedzają to miasto, mają do dyspozycji również:

  •  linie autobusowe,
  • linie tramwajowe,
  • kolej,
  • ścieżki rowerowe.

Komunikacja miejska jest nowoczesna i dobrze zorganizowana. Istnieje niemal 60 linii autobusowych. Prawie wszystkie z nich są obsługiwane przez autobusy niskopodłogowe z klimatyzacją. Tabor autobusowy należy do najnowszych w kraju. Podobnie jest z tramwajami. W tym przypadku linii jest 19, jednak większość taborów to nowoczesne tramwaje, gwarantujące wygodną podróż.

Alternatywę dla tych, którzy nie chcą korzystać z samochodu, stanowi również kolej. Na terenie miasta znajduje się aż 18 stacji kolejowych. Po Łodzi można również wygodnie poruszać się rowerami. W mieście do dyspozycji oddano już niemal 200 km dróg rowerowych.

Odległość pomiędzy miastami:

pomoc drogowa miasta

Jak wyjechać z Łodzi?

W Łodzi laweta bywa wzywana nie tylko na drogi miejskie, ale również państwowe. Pomoc drogowa pojawia się między innymi na autostradzie A1, która przebiega przez miasto. W Krzyżują się dwie autostrady, a drugą z nich jest A2. Zasadniczo należy uznać, że jest miastem bardzo dobrze skomunikowanym z resztą kraju. Poza wspomnianymi autostradami, drogi wylotowe stanowią również S8 i S14.

Wyjazd z miasta umożliwia również wspomniana już wcześniej kolej. Przez Łódź przejeżdżają pociągi udające się w zasadzie we wszystkich możliwych kierunkach. Doskonałe połączenie w dużej mierze wynika z położenia miasta w centralnej Polsce. Warto również wspomnieć o lotnisku Łódź-Lublinek. Jest to międzynarodowy port lotniczy, obsługujący także loty krajowe.

Wyraźnie widoczny jest dynamiczny rozwój miasta, co objawia się choćby w dobrej infrastrukturze drogowej oraz prężnie działającej komunikacji miejskiej. Co więcej, miasto jest także bardzo dobrze połączone z innymi częściami kraju. Warto także wspomnieć o gospodarczym rozwoju miasta, dzięki któremu działa wiele przedsiębiorstw, zaspokajających wszystkie potrzeby kierowców. Pomoc drogowa jest łatwo dostępna, działa też niejedna wypożyczalnia samochodów oraz wiele innych firm mniej lub bardziej związanych z branżą motoryzacyjną.