Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Auta na Allegro. Samochody osobowe

Na Allegro można dzisiaj kupić niemal wszystko. Jak się okazuje, dostępne tam są również auta. Coraz więcej osób decyduje się nabywać na Allegro samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i wiele innych. Warto przy wyborze samochodu również sprawdzić ceny na otomoto, żeby nie przepłacić. Na portalu allegro oraz otomoto możesz znaleźć także motocykle, ciągniki, rowery. Sprzedaż rośnie z każdym kolejnym rokiem. Czy to Warszawa czy dowolne inne miasto w województwie Mazowieckim i w innych, ofert jest naprawdę dużo. Na czym polega kupowanie na Allegro samochodów osobowych i innych pojazdów mechanicznych? Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Sprawdzamy!

samochody osobowe

Allegro logowanie i wybór oferty

Aby na popularnym portalu aukcyjnym kupić auto, trzeba się najpierw zalogować. Na Allegro logowanie jest bardzo proste. Wystarczy wcześniej zarejestrować konto, podając swoje podstawowe, jednak koniecznie prawdziwe dane. Trzeba podać adres, czyli na przykład – Warszawa, Mazowieckie, a następnie nazwę ulicy i numer domu. Niezbędne jest także ustalić login, który jednak może być adresem mailowym. Ostatni krok to ustalenie hasła do konta. Później, wykonując na Allegro logowanie, wystarczy podać login i hasło.

Kolejny krok to wybór oferty. Auta można wyszukiwać przez markę i model. Jak już wspomniano, oferta jest bardzo bogata, obejmując zarówno auta osobowe, jak i dostawcze i ciężarowe, a także motocykle, ciągniki, rowery. Sprzedaż obejmuje również samochody bez prawo jazdy, czyli mikrosamochody. Dostępne są rzecz jasna także motorowery.

Samochody bez prawo jazdy

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy to dobry pomysł, aby nabywać na Allegro samochody osobowe. Auta to tego typu produkty, które przed zakupem raczej każdy chciałby zobaczyć i sprawdzić. Jak się jednak okazuje, jest to możliwe również na Allegro. Po zalogowaniu na Allegro i wyszukaniu oferty, a następnie kliknięciu w nią, pojawi się cena samochodu i opcja kontaktu ze sprzedawcą. Zatem przed zakupem aut, bez względu na to, czy to samochody bez prawo jazdy, czy też pełnoprawne pojazdy mechaniczne, można umówić się ze sprzedawcą na sprawdzenie produktów. Tym samym, Allegro pełni w tym przypadku funkcję portalu ogłoszeniowego.

allegro logowanie

Czy warto kupować na Allegro samochody osobowe?

Decydując się na kupowanie na Allegro samochodów osobowych, warto korzystać z lokalnej wersji portalu. W takim przypadku, wybierając na przykład województwo Mazowieckie, zobaczymy oferty tylko z miejscowości znajdujących się na jego terenie. Można również zawęzić poszukiwania, wpisując Warszawę lub dowolne inne miasto. Wyszukując lokalnie ułatwiamy sobie kwestię sprawdzenia samochodu. 

auta allegro

Co ważne, zarówno jeśli chodzi o auta, jak i motocykle, ciągniki, rowery, sprzedaż odbywa się przez stronę Allegro. Oznacza to, że jest w pełni bezpieczna. Przeważnie kupujemy auta od obcych osób, a więc ryzyko trafienia na nieuczciwego sprzedawcę jest dosyć duże. Warto podkreślić, że wymagane przez Allegro logowanie sprawia, iż sprzedawcy nie są anonimowi. Tym samym można być spokojnym o przebieg transakcji.

Niewątpliwie, czy to Warszawa czy dowolne inne miasto w Polsce, warto kupować na Allegro samochody osobowe i wszelkie inne pojazdy. Poza wspomnianym bezpieczeństwem, należy również wskazać na dużą liczbę ofert.