Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Laweta Kraków

Jak działa profesjonalna pomoc drogowa?

cennik laweta

Każdego może spotkać sytuacja, w której będzie musiał skorzystać z pomocy drogowej. Chcielibyśmy wtedy skorzystać z usług profesjonalnej firmy Auto Laweta Kraków, która szybko i bezpiecznie zrealizuje usługę. Jak rozpoznać, że dana firma oferuje holowanie bezgotówkowe na najwyższym poziomie 24h? Skąd mieć pewność, że dana laweta bezpiecznie przetransportuje nasz pojazd do warsztatu? oraz skąd wiedzieć ile zapłaci się za kilometr auto pomocy? Wyjaśniamy!

Pomoc drogowa- Godna zaufania

Laweta Kraków Cena za km i cechy wyróżniające:

Zanim zadzwonimy do konkretnej firmy po auto pomoc, warto przynajmniej pobieżnie sprawdzić sposób jej działania. Niewątpliwie, tym czym wyróżnia się dobra pomoc drogowa w Krakowie są czynniki przedstawione poniżej:

  • przystępna cena za km usługą lawetą drogową
  • posiadanie lawety, lin holowniczych, wyciągarki i wszystkich innych sprzętów, które mogą być niezbędne podczas pomocy drogowej,
  • możliwość realizacji usługi bezgotówkowej,
  • pomoc drogowa 24/7,
  • umiejętności udokumentowane certyfikatami.

Firma Auto pomoc drogowa

Niewątpliwie pełne wyposażenie to warunek konieczny, aby dana firma pomoc drogowa Kraków mogła zostać uznana za profesjonalną. Laweta to podstawowy sprzęt wykorzystywany podczas auto pomocy. Niemniej jednak w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest holowanie bezgotówkowe. Ponadto pomoc drogowa przebiega w zróżnicowany sposób. Czasami konieczne może być na przykład wyciąganie pojazdu z rowu. Laweta, czy holowanie? W takich przypadkach nie obejdzie się bez wyciągarki. Oznacza to, że profesjonalna auto pomoc powinna dysponować kompletnym sprzętem, dzięki któremu jest w stanie skutecznie pomóc w każdej sytuacji.

pomoc drogowa cennik
Jakie przyczepy do beli?

Koszty usług lawetą pokrywa ubezpieczyciel w większości przypadkach, przy nie możliwości takiego rozwiązania cennik jest liczony od kilometra jazdy. Problem tkwi w tym, że zwraca je on dopiero po pewnym czasie. Natomiast firma świadcząca auto pomoc ponosi koszty od razu. Dobry usługodawca nie obciąży nimi klienta, realizując usługę bezgotówkową, a następnie przeprowadzając procedurę ubiegania się o zwrot od ubezpieczyciela. Oczywiście w przypadku, gdy danego typu pomoc drogowa nie jest objęta ubezpieczeniem, poszkodowany będzie musiał zwrócić koszty.