Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Pomoc drogowa - laweta lub holowanie

pomoc drogowa auto

Bez względu na to, po jakim mieście poruszasz się samochodem, powinieneś liczyć się z tym, że potrzebna będzie Ci pomoc drogowa Sosnowiec. Nawet najbardziej ostrożni kierowcy czasami biorą udział w kolizjach czy wypadkach. Poza tym zwyczajnie może dojść do awarii pojazdu, która przydarzy się z niczyjej winy. Będąc na terenie Sosnowca, masz do dyspozycji wiele firm, które dysponują lawetą oraz posiadają w ofercie usługę holowanie bezgotówkowe. 

W którym przypadku odpowiednia będzie laweta, a w którym holowanie?

pomoc drogowa cennik

Pomoc drogowa w różnych miastach:

Laweta - kiedy niezbędna jest pomoc drogowa w tej formie?

Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu, czasami laweta to jedyne sensowne, a nawet jedyne dopuszczalne rozwiązanie. Rzecz w tym, iż holowanie w niektórych sytuacjach jest niemożliwe. Pomoc drogowa Sosnowiec w formie lawety jest niezbędna, kiedy:

  • przynajmniej jedno koło nie może się obracać,
  • układ kierowniczy umożliwia manewrowanie kołami,
  • hamulce nie działają,
  • do awarii doszło na autostradzie.

Aby holowanie bezgotówkowe mogło się odbyć, pojazd musi posiadać pewne sprawne podzespoły. Przede wszystkim muszą kręcić się koła, w przeciwnym wypadku holowanie jest niemożliwe z przyczyn technicznych. Wymagana jest też sprawność układu kierowniczego, aby kierowca mógł decydować o kierunku poruszania się holowanego pojazdu. Musi on również posiadać możliwość zahamowania samochodu w dowolnym momencie. Jeśli transport pojazdów przynajmniej w części odbywa się na autostradzie, laweta jest niezbędna. Nieopodal miasta przebiega autostrada A4, a więc w przypadku pomocy drogowej w Sosnowcu warto o tym pamiętać.

laweta Sosnowiec Przyjazd

Drogowa pomoc - koszt lawety i holowania

Jeśli chodzi o cennik pomocy drogowej, naliczana jest cena za km. Koszt pomocy drogowej jest zatem uzależniony od odległości, jaką ma do pokonania laweta lub samochód holujący. Generalnie laweta Sosnowiec generuje podobny koszt, jak holowanie. Przeważnie cena jest w takim przypadku co najwyżej odrobinę wyższa, ze względu na nieco większy nakład pracy przy załadunku pojazdu na lawetę niż przy łączeniu go za pomocą liny holowniczej. Zwykle pomoc drogowa działa 24 godziny na dobę. Warto liczyć się z tym, że usługa świadczona w nocy może być nieco droższa. Dowiesz się również jaka przyczepa do transportu beli w Polsce.

Holowanie

Warto w tym miejscu zauważyć, że w wielu przypadkach pomoc drogowa nic nie kosztuje kierowcy. Jest tak na przykład wtedy, kiedy właścicielem auta wymagającego pomocy jest wypożyczalnia samochodów. Wynajmując pojazd klient jest bowiem zobowiązany wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Jednak również prywatni właściciele pojazdów często posiadają ubezpieczenia, które finansują drogową pomoc.