Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Jak działa pomoc drogowa?

Podobnie jak w innych miastach, również w Katowicach działa pomoc drogowa. W zasadzie usługi takie jak laweta czy holowanie bezgotówkowe świadczy tutaj wiele różnych firm prywatnych. Dlatego też kierowca samochodu może wybrać ofertę, która najbardziej przypadnie mu do gustu. Najczęściej kierowcy wybierają usługodawcę, którego siedziba znajduje się najbliżej miejsca odbioru auta. Rzecz w tym, iż cena za transport pojazdów zależna jest od odległości, jaką ma do pokonania laweta czy też samochód, który ma przeprowadzić holowanie. Najczęściej określana jest cena za km. Nie ma wątpliwości, że dla większości kierowców cennik ma kluczowe znaczenie. Całe szczęście pomoc drogowa w Katowicach zwykle oferuje stosunkowo atrakcyjne ceny.

Kiedy laweta okazuje się niezbędna?

Powodów, dla których laweta czy holowanie mogą się okazać niezbędne, jest wiele. Pierwszy z nich to kolizje drogowe. W każdym dużym mieście dochodzi do nich regularnie, w zasadzie każdego dnia. W Katowicach każdego roku średnio dochodzi do ponad 6000 kolizji. Większość z nich to niegroźne zdarzenia, w których nikomu nie dzieje się duża krzywda. Niektóre kolizje są na tyle niegroźne, że nie wymagają odstawienia pojazdu do warsztatu przez lawetę. Natomiast w innych przypadkach bywa to konieczne ze względu na brak możliwości kontynuowania jazdy. 

pomoc drogowa autostrada

Jeśli chodzi o zdarzenia kwalifikowane jako wypadki, a więc groźniejsze od kolizji, przeciętnie ma ich miejsce w Katowicach 200-300 w ciągu roku. Jeśli dochodzi do wypadku, niemal zawsze na miejsce musi przyjechać laweta Katowice, która kosztuje za km. Czasami wystarczające okazuje się holowanie. Gdzie do wypadków i kolizji dochodzi najczęściej? Przede wszystkim są to trasy, na których ruch jest największy. Pomoc drogowa 24 najczęściej pojawia się na drodze krajowej 86, a także DK81, DK 79 oraz na alejach Roździeńskiego i Murckowskiej. Warto jednak podkreślić, że o ile liczba kolizji pozostaje na mniej więcej podobnym poziomie, o tyle liczba wypadków z każdym rokiem jest coraz mniejsza.

Poza tym, wsparcie pomocy drogowej może być niezbędne również z powodu awarii. Usterki pojawiają się nawet w najlepszych autach. Przykładowe awarie, wymagające wezwania pomocy drogowej, dotyczą takich podzespołów, jak:

  • jednostka napędowa,
  • hamulce,
  • rozrząd,
  • sprzęgło,
  • układ kierowniczy.

Odległość pomiędzy miastami:

pomoc drogowa miasta

Katowice kiedyś i dzisiaj

Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku Katowice były miastem typowo przemysłowym. Działały tutaj głównie kopalnie i zakłady przemysłowe. Poziom życia mieszkańców nie był szczególnie wysoki, a estetyka miasta nie zachwycała. Jednak w ostatnich latach miał miejsce dynamiczny rozwój stolicy Górnego Śląska. Nadal działają tutaj kopalnie i zakłady przemysłowe, jednak pojawiło się również wiele firm usługowych. Wyrosły wysokie wieżowce, ulice i budynki zostały odnowione, a po ulicach jeżdżą coraz lepsze auta. Rozwinięta została również komunikacja. W Katowicach powstał między innymi atrakcyjny dworzec kolejowy.

Każdy posiadacz samochodu czy klient wypożyczalni samochodów również może być zadowolony. Rzecz w tym, iż usprawniono połączenia drogowe w mieście. W XXI wieku powstało wiele nowych ulic, a starsze odremontowano, aby ruch był płynniejszy. To wszystko sprawia, że miasto staje się coraz atrakcyjniejszym miastem zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów, którzy chętnie je odwiedzają. Do przyjazdu zachęca też stosunkowo niski koszt życia w mieście. Ceny kupna, jak również wynajmu mieszkania w tym mieście należą do najniższych w kraju, biorąc pod uwagę miasta wojewódzkie i inne największe miejscowości w kraju.