DAF XF105 – wszystko, co warto wiedzieć o legendarnym ciągniku siodłowym

daf xf 105 tuning

DAF XF 105 to obecnie jeden z najpopularniejszych ciągników siodłowych. Mowa o pojeździe wykorzystywanym powszechnie przez firmy transportowe w całej Europie, a także poza jej granicami. Warto nieco bliżej przyjrzeć się DAF XF 105. Sprawdzimy, czy warto wybrać ten model. W poniższym tekście omawiamy również, co zrobić, aby w DAF XF105 wnętrze kabiny stało się wygodniejsze i bardziej przytulne. Gdzie kupić firanki, zasłony, czy naklejki DAF XF105? Gdzie znaleźć odpowiednie dywaniki DAF XF105? Odpowiadamy!

DAF XF105 – model z legendarnej serii

Warto zacząć od przybliżenia marki DAF. Otóż DAF XF105 jest produkowany przez holenderską firmę DAF. Jej początki sięgają już roku 1928. Natomiast auta ciężarowe pojawiły się w produkcji na krótko przed rozpoczęciem II wojny światowej. Natomiast produkcja na większą skalę rozpoczęła się pod koniec lat 40. Z czasem DAF stało się jednym z liderów rynku, a pojazdy tej marki, takie jak DAF XF105, stały się jednymi z najpopularniejszych ciągników siodłowych na świecie. Jakie są zakazy jazdy dla ciężarówek w Europie i w Polsce.

DAF XF 105 460 i wiele więcej

DAF to producent, który chce sprostać oczekiwaniom i potrzebom wszystkich klientów. Dlatego w ofercie pojawiają się różnorodne pojazdy. Co więcej, każdy model jest oferowany w różnych wersjach. Do najpopularniejszych, jeśli chodzi o DAF XF105 należy DAF XF105 460, czyli samochód o mocy maksymalnej 460. Jednak dostępne są również modele z silnikami o mniejszej i większej mocy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że DAF XF105 ma wiele wspólnego z wersją 106.

Modele z obu generacji są dostępne w wersjach z silnikami o następujących mocach:

  • 408 km,
  • 410 km,
  • 440 km,
  • 460 km,
  • 462 km,
  • 510 km.

Popularnym rozwiązaniem jest też DAF XF105 tuning. Na rynku można znaleźć liczne wersje tuningowane, których moc jest zwiększona. Oczywiście tuning DAF XF105 nie dotyczy tylko silnika. To często zmiany estetyczne, ciekawe naklejki DAF XF105, modyfikacje obudowy kabiny i wiele więcej.

daf xf 105

DAF XF105 OLX i Otomoto – co jest dostępne?

Tym, co wyróżnia model DAF XF105 jest z pewnością moc jednostki napędowej. Silniki montowane w tym samochodzie mają pojemność 12,9 dm^3. Jak wspomniano powyżej, moc silnika jest uzależniona od modelu. Różnorodność modeli jest duża. Ponadto ich produkcja zaczęła się dawno, bo już w 2006 roku. Tym samym modele dostępne na rynku różnią się też przebiegiem i stanem technicznym. Oznacza to, że DAF XF105 OLX czy też DAF XF105 Otomoto to wyszukiwania, które mogą dać bardzo zróżnicowane wyniki. Od niewiele używanych pojazdów z minimalnym przebiegiem, po mocno wyeksploatowane, ale nawet kilkukrotnie tańsze ciągniki siodłowe.

Zakazy dla tirów w Europie

DAF XF105 wnętrze kabiny, czyli firanki, zasłony, dywaniki i nie tylko

Podróże odbywane ciągnikami siodłowymi są długie. Kierowcy spędzają w kabinach całe dnie, nie tylko w czasie jazdy, ale również postojów. Dlatego bardzo ważne jest, aby kabina była wygodna i przytulna. W DAF XF105 wnętrze kabiny jest zaprojektowane bardzo mądrze, aby było dużo przestrzeni. W dodatku mowa tutaj o kabinie bardzo solidnie wykończonej. jednak warto nadać jej oryginalnego charakteru, dzięki czemu stanie się jeszcze bardziej komfortowa. Polecamy kupić firanki i zasłony, które umożliwią spędzenie spokojnej nocy. Jeśli chcesz, aby kabina doskonale prezentowała się również na zewnątrz, zdecyduj się na naklejki DAF XF105. Wszystkie wymienione akcesoria znajdziesz na popularnych portalach, takich jak OLX czy Allegro. Są one dostępne również w sklepach motoryzacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *