Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Pomoc drogowa i jej cennik

cennik auto laweta
Jak działa pomoc drogowa?

Jak niemal każde miasto województwa śląskiego, również Bytom posiada gęstą sieć drogową. To konieczne ze względu na duże zaludnienie miasta. W zasadzie cały Górny Śląsk jest bardzo gęsto zaludniony, przez co na terenie województwa znajduje się wiele szerokich dróg, a ruch jest bardzo duży. Nie powinno zatem dziwić, że laweta Bytom to stosunkowo częsty widok. W końcu duży ruch w zasadzie zawsze generuje większą liczbę wypadków. Mimo wszystko sytuacja w mieście nie jest pod tym względem najgorsza.

Laweta- jako niezbędna usługa

Ruch drogowy jest duży. Wynika to z gęstego zaludnienia miasta oraz dużego ruchu międzymiastowego. Na Śląsku to normalne, że ludzie mieszkają w jednym mieście, a pracują w innym. Dlatego też każdego dnia drogi przemierza tysiące kierowców. Czasami niezbędna jest laweta, ponieważ podczas dużego natężenia ruchu dochodzi do wypadków i kolizji. Co więcej, jeżdżąc w korku nie trudno o awarię, na przykład wskutek przegrzania silnika. W takim przypadku również laweta lub holowanie bezgotówkowe to konieczność. W każdym razie pomoc drogowa Bytom jest niezbędna. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że wybór między holowaniem a lawetą nie zawsze jest dobrowolny i podejmowany na podstawie tego, jaki jest koszt każdej z usług.

Zasadniczo laweta to rozwiązanie wygodniejsze, jednak zwykle cena za km jest wtedy nieco wyższa, a cały proces trwa dłużej, ze względu na konieczność umieszczenia i zabezpieczenia pojazdu na lawecie. Jednak transport pojazdów poprzez holowanie czasami jest niemożliwy. Ma to miejsce między innymi wtedy, kiedy:

  • pewne strategiczne elementy wyposażenia pojazdu są niesprawne,
  • pomoc drogowa jest wezwana na autostradę lub musi nią przejechać,
  • brakuje osoby, która mogłaby siedzieć za kierownicą holowanego samochodu,
  • umowa z ubezpieczycielem wymaga, aby to laweta
  • transportowała pojazd – może tego zażądać na przykład wypożyczalnia samochodów, jeśli to do niej należy auto, do którego została wezwana pomoc drogowa.

Standardowy cennik usług

Niewątpliwie większość osób interesuje to, ile kosztuje pomoc drogowa. Jaki jest koszt lawety dostępnej 24 godziny na dobę? Nie sposób wskazać konkretną stawkę, ponieważ cena za km różni się w zależności od konkretnej firmy oraz jest warunkowana przez wiele różnych czynników. Jednak przeciętnie cennik pomocy drogowej w mieście nie odstaje od przeciętnej krajowej. Zarówno laweta Bytom, jak i holowanie bezgotówkowe to usługi dostępne w standardowych cenach.

Bytom korek na drodze