Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Kiedy holowanie bezgotówkowe Kielce to zły pomysł?

laweta w Kielcach
Usługi auto lawetą

Kiedy auta na drodze ulegają uszkodzeniom wskutek wypadków czy z dowolnych innych przyczyn, pierwszym o czym myślą kierowcy, jest holowanie bezgotówkowe. Czy pomoc drogowa w mieście Kielce w postaci dostarczenia zepsutego samochodu do warsztatu na linie holowniczej to zawsze dobry pomysł? Może czasami lepszym rozwiązaniem jest laweta Kielce? Wyjaśnijmy wątpliwości w tej kwestii.

Jak przebiega pomoc drogowa?

Na początek wyjaśnijmy, w jaki sposób pomoc drogowa w Kielcach przeprowadza holowanie bezgotówkowe. Otóż wszystko zaczyna się od wstępnej analizy sytuacji podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciela pomocy drogowej z kierowcą. Na podstawie relacji kierowcy określa się, jakiego rodzaju transport pojazdów będzie odpowiedni i czy może to być holowanie bezgotówkowe. Następnie klientowi przedstawiany jest cennik, z zaznaczeniem, jaka jest cena za km, aby klient wiedział, skąd taki a nie inny koszt usługi. Następnie ekipa przyjeżdża na miejsce i łączy swój samochód z uszkodzonym pojazdem za pomocą liny holowniczej.

Jeśli chodzi o kwestie formalne, holowanie bezgotówkowe nie wymaga od klientów, aby płacili za transport pojazdów. Otóż koszty pokrywa ubezpieczyciel, który rozlicza się bezpośrednio z firmą przeprowadzającą holowanie.

Warto mieć na uwadze, że pomoc drogowa jest dostępna w każdej części miasta. Przez 24 godziny na dobę, w każdy dzień tygodnia, można być pewnym, że w razie potrzeby po samochód przyjedzie laweta Kielce lub też pojazd zostanie profesjonalnie odholowany do warsztatu. Natomiast jeśli właścicielem pojazdu jest wypożyczalnia samochodów, zostanie odholowany do mechanika lub też do siedziby wypożyczalni – w zależności od zapisu w umowie wynajmu.

Kiedy laweta Kielce to lepszy pomysł?

Niestety nie zawsze holowanie jest możliwe. W niektórych sytuacjach laweta w Kielcach to jedyny możliwy wybór. Jest tak na przykład wtedy, kiedy strategiczne podzespoły pojazdu uległy uszkodzeniu. Aby pomoc drogowa Kielce mogła w bezpieczny sposób odholować uszkodzone auta, muszą one posiadać sprawne:

  • koła,
  • oświetlenie,
  • układ kierowniczy,
  • hamulce.

https://lawetakielce24.pl/ plac Generała Tadeusza Kościuszki 50, 25-316 Kielce

Ponadto holowanie samochodu jest zakazane na autostradach, ze względu na zbyt wysokie prędkości osiągane przez użytkowników tego typu dróg. Innymi słowy, tego typu transport pojazdów byłby tam po prostu niebezpieczny.

samochody osobowe

Niektórym kierowcom wydaje się, że laweta zamiast holowania to zła wiadomość. W rzeczywistości jednak jest to tylko różnica techniczna. Otóż laweta również może zostać rozliczona bezgotówkowo. Co więcej, transport jest bezpieczniejszy i nie wymaga od kierowcy żadnej aktywności, w przeciwieństwie do holowania, podczas którego musi on kontrolować tor jazdy i prędkość holowanego samochodu.