Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Pomoc drogowa, czyli jakie awarie wymagają skorzystania z lawety

Nierówny układ terenu charakteryzujący południowe regiony Polski sprawia, że w takich miastach jak Gliwice pomoc drogowa ma szczególnie dużo pracy. Dosyć często dochodzi bowiem do awarii poszczególnych podzespołów. Przyczynia się do tego również duży ruch na gęsto zaludnionym Górnym Śląsku Warto wyjaśnić, w przypadku jakich usterek możliwe jest holowanie. W których natomiast koniecznością okazuje się laweta.

Niesprawne hamulce - niezbędna laweta

Jedną z poważniejszych awarii samochodu jest uszkodzenie hamulców. Tak naprawdę rzadko dochodzi do nagłego uszkodzenia tego układu. Przeważnie ulega on stopniowej eksploatacji. Niemniej czasami możliwe jest nagłe uszkodzenie tarczy czy klocków hamulcowych, jeszcze częściej zacisków lub elementów hydrauliki hamulcowej. Laweta Gliwice to w takim przypadku konieczność. Prawo nakazuje, aby w sytuacji uszkodzenia hamulców transport pojazdów był przeprowadzony z użyciem lawety. Holowanie w takiej sytuacji byłoby zbyt niebezpieczne.

laweta holowanie Gliwice

Układ kierowniczy i koła, czyli pomoc drogowa w postaci lawety

Uszkodzenie drążka kierowniczego, osi lub konstrukcji kół to kolejne sytuacje, w których laweta w Gliwicach jest niezbędna. Podobnie jak w przypadku uszkodzonych hamulców, awaria tych układów uniemożliwia bezpieczne holowanie. Wiele osób martwi ta sytuacja, gdyż jak powszechnie wiadomo, pomoc drogowa Gliwice oferuje zwykle holowanie bezgotówkowe. Pragniemy jednak uspokoić, laweta również jest finansowana przez ubezpieczyciela, a firmy oferujące transport pojazdów przeważnie nie wymagają od klientów, aby od razu wyrównali koszty wyjazdu na drogę lawety.

Laweta samochodu na autostradzie i w innych sytuacjach

Warto mieć na uwadze, że laweta jest wymagana nie tylko ze względu na uszkodzenie określonych podzespołów. Również inne czynniki determinują taki obowiązek. Przykładowo, pomoc drogowa zawsze powinna przyjmować formę przewozu pojazdu lawetą, jeśli do awarii doszło na autostradzie. Co więcej, może to być konieczne również w przypadku wynajmu pojazdu. Rzecz w tym, iż wypożyczalnia samochodów może umieścić w regulaminie zapis, że pomoc drogowa w przypadku ich pojazdów zawsze ma się odbywać przy użyciu lawety. Warto jednak zauważyć, że w takiej sytuacji cena za km nie powinna w ogóle martwić kierowcy. Bez względu na to, jak prezentuje się cennik pomocy drogowej, czy jest to wsparcie 24 godziny na dobę czy też nie, oraz jaką formę przybierze pomoc drogowa – koszt pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe, ponieważ wynajmowane z wypożyczalni aut samochody zawsze są ubezpieczone.