Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Niezbędna pomoc drogowa

Kiedyś niewielka wieś rybacka, dzisiaj jest największym miastem niewojewódzkim w Polsce. To nowoczesna miejscowość, w której na każdym kroku widać wysokie budynki, wyremontowane, szerokie ulice i wysokiej klasy auta. Połączenia drogowe pomiędzy dzielnicami są zorganizowane więcej niż poprawnie. Mimo to, również w Gdyni czasami kierowca musi wezwać pomoc drogową. W takiej sytuacji może liczyć na wsparcie jednej z wielu firm świadczących usługi typu holowanie bezgotówkowe samochodu czy też laweta.

pomoc drogowa w lesie

Pomoc drogowa z odszkodowania

Jeśli chodzi o koszt lawety czy holowania w Gdyni, jest on zbliżony do stawek w innych miastach w Polsce. Zasadniczo naliczana jest cena za km. Miasto o powierzchni ponad 135 km^2. Tym samym korzystanie zawsze z usług jednej firmy, w której ofercie znajduje się pomoc drogowa, może być w niektórych przypadkach kosztowne. Całe szczęście w mieście działa wiele tego typu podmiotów, mieszczących się w różnych lokalizacjach. Poza tym istnieje sposób na to, aby laweta w Gdyni nie stanowiła obciążenia finansowego dla kierowcy. Oczywiście chodzi o wykupienie ubezpieczenia pokrywającego pomoc drogową w szerokim zakresie. Nie tylko w razie wypadku czy poważniejszej kolizji, ale również w wyniku awarii uniemożliwiającej kontynuowanie jazdy. Jednak również w takim przypadku kierowcę powinien interesować cennik danej firmy. Rzecz w tym, iż ubezpieczyciel może określić maksymalną cenę za km, którą jest skłonny zapłacić. Czasami bywa też tak, że większa kwota przysługuje, jeśli laweta jest potrzebna w nocy. Dobra pomoc drogowa Gdynia działa przez 24 godziny, jednak niektóre firmy na usługi świadczone nocą mają inny cennik, przewidujący wyższy koszt przeprowadzenia usługi.

Jesli ubezpieczyciel pokrywa pomoc drogową, firma jej udzielajaca może zaproponować holowanie bezgotówkowe. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu kierowca nie musi sięgać po własne pieniądze. W takim przypadku za lawetę lub holowanie auta nie jest pobierana od kierowcy żadna opłata. Dopiero po przeprowadzeniu usługi firma, która odstawiła pojazd do warsztatu, rozlicza się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Odległość pomiędzy miastami:

pomoc drogowa zimą

Czy istnieją auta, którym laweta nie jest potrzebna?

Oczywiście transport pojazdów do warsztatów dotyczy również tych najlepszych aut. Niemniej jednak im lepszy i sprawniejszy pojazd, tym mniejsze ryzyko, że będzie trzeba wzywać pomoc drogową. Wynika to z faktu, że holowanie bezgotówkowe dotyczy również przypadków awarii niespowodowanych wypadkami. Im lepsze auto, tym rzadziej przydarzają mu się awarie, przynajmniej te poważne. Co więcej, dzięki odpowiednim zabezpieczeniom, nowoczesne pojazdy ulegają mniejszym szkodom w wypadkach i kolizjach

Rynek samochodów w Gdyni obfituje w nowoczesne, doskonale zabezpieczone pojazdy. Rynek wtórny samochodów osobowych i dostawczych jest dobrze rozwinięty. Ponadto, w niewielkiej odległości znajduje się Gdańsk, w którym można znaleźć jeszcze więcej samochodów dostępnych na sprzedaż. Tym samym, każdy kto poszukuje auta w Gdyni, może znaleźć niezawodny samochód. Warto wspomnieć, że również wypożyczalnia samochodów zwykle oferuje wysokiej klasy pojazdy. Wynika to z tego, że do miasta każdego roku przyjeżdżają tysiące turystów, w tym wielu bardzo zamożnych. Preferują oni luksusowe auta, które zapewniają komfort jazdy i bezpieczeństwo. Chcą również uniknąć kłopotów związanych z koniecznością wzywania pomocy drogowej, aby przeprowadziła holowanie lub przewiozła pojazd na lawecie.