Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Laweta Gdańsk- czemu to częsty widok?

Jak w każdym dużym mieście, również w Gdańsku stosunkowo często dochodzi do wypadków i kolizji. Wynika to z dużego ruchu i obecności wielu aut. Oczywiście w mieście jest wielu użytkowników prywatnych samochodów. Działa również wypożyczalnia samochodów i to nie jedna. Mowa o wypożyczalniach, które oferują wynajem samochodów na godziny. W mieście jest duży ruch, dlatego też laweta na drodze w Gdańsku nie jest niczym, co zdziwiłoby kierowców. Dość często wzywana jest pomoc drogowa, nie tylko z powodu wypadków, ale również zwyczajnej awarii samochodu. Usługi takie, jak holowanie bezgotówkowe czy też transport pojazdów dowolnym innym sposobem szczególnie często są realizowane w okresie letnim. Wtedy bowiem każda wypożyczalnia samochodów cieszy się szczególnie dużym powodzeniem, ponadto wiele osób przyjeżdża do miasta własnymi autami. Rzecz w tym, iż pomoc drogowa Gdańsk to nie tylko usługi w dużym mieście wojewódzkim, ale też miejscowość turystyczna, do której każdego roku zjeżdżają się tysiące turystów.

Pomoc drogowa cennik

Z pewnością większość kierowców interesuje koszt, jaki muszą ponieść, wzywając lawetę Gdańsk oraz potrzebując usługi pomocy drogowej w mieście. Otóż cennik poszczególnych firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej jest bardzo różny. Przeważnie określana jest cena za km. Niemniej jednak, w większości przypadków pomoc drogowa realizuje usługę za pieniądze ubezpieczyciela. Problem w tym, że uzyskanie wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia wymaga czasu. 

szybka laweta Gdańsk

Jednak dobre firmy oferują lawetę lub holowanie bezgotówkowe. Oznacza to, że klient nie musi płacić za usługę. Firma świadcząca pomoc drogową na własną rękę dochodzi zapłaty w towarzystwie ubezpieczeniowym. Niewątpliwie to duże ułatwienie dla kierowcy, zwłaszcza, że transport samochodu lawetą może generować wysokie koszty. 

Wycena za km oznacza, że im dalej znajduje się siedziba danej firmy, tym wyższy koszt transportu pojazdów. O ile w samym Gdańsku przeważnie udaje się znaleźć lawetę w pobliżu, o tyle na obrzeżach miasta może to już nie być takie proste.

Odległość pomiędzy miastami:

pomoc drogowa miasta

Czy warto odwiedzić?

Powyżej wspomnieliśmy, że pomoc drogowa bywa potrzebna dosyć często. Warto wiedzieć mniej więcej, jaki jest cennik firm świadczących tego typu usługi w mieście. Przed przyjazdem dobrze również rozeznać się, które z firm świadczą usługi przez 24 godziny, czyli również w nocy. Niemniej należy zaznaczyć, że choć laweta i holowanie bezgotówkowe to w stolicy województwa pomorskiego popularne usługi, kolizje nie zdarzają się wcale częściej niż w innych dużych miastach. Dlatego też nie powinno to zniechęcać do odwiedzenia tej miejscowości. Szczególnie, że miasto ma wiele do zaoferowania. A kiedy należy wezwać pomoc drogową do wypadków lub kolizji?

Uwagę zwraca przede wszystkim Stare Miasto. Spacer słynną ulicą Mariacką to doznanie, które trudno opisać. Godne uwagi są z pewnością Fontanna Neptuna i Kościół Mariacki. Popularną atrakcją jest też Zielona Brama.

Gdańsk to pod wieloma względami miasto historyczne. Dlatego właśnie powstało tutaj Muzeum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Oba te muzea są wysoko cenione przez ekspertów i turystów, zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów. Niewątpliwie odwiedzając Gdańsk, warto wybrać się do obu tych miejsc. Ponadto miejscem godnym odwiedzenia jest również Westerplatte. Jednocześnie jest to miejscowość nowoczesna. Połączenie historii, klasyki i nowoczesności zapewnia oszałamiający efekt. Z pewnością wycieczka do Gdańska to dobry pomysł, którego realizację warto polecić każdemu bez wyjątku.