Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

Pomoc drogowa - jak często jest wzywana i jak znaleźć najlepszą

pomoc na telefon Toruń

Toruń jest miastem powiatowym, leżącym w północno-centralnej Polsce. Pełni on również kilka funkcji miasta wojewódzkiego, dzieląc obowiązki z Bydgoszczą. Miasto leży na skrzyżowaniu licznych szlaków komunikacyjnych. Przez miasto przebiegają zarówno drogi krajowe, jak i wojewódzkie. Auta z całego kraju przejeżdżają przez miasto każdego dnia. Wydawać by się więc mogło, że pomoc drogowa Toruń to często wyszukiwane hasło. Jak się jednak okazuje, laweta, choć oczywiście potrzebna, bywa wykorzystywana stosunkowo rzadko.

Laweta Toruń i transport pojazdów - częstotliwość korzystania z usług

O tym, czy laweta jest wzywana często oraz ogólnie z jaką częstotliwością wykonywany jest transport pojazdów uszkodzonych, decyduje przede wszystkim liczba wypadków. Okazuje się, że w Toruniu auta ulegają wypadkom i kolizjom stosunkowo rzadko. Na tle innych dużych polskich miast wypada bardzo dobrze. Oczywiście do kolizji dochodzi, jednak ich częstotliwość jest niewielka, przez co holowanie bezgotówkowe Toruń nie jest aż tak popularną usługą, jak pomoc drogowa w innych miejscowościach. Jednak jeśli dojdzie już do nieszczęścia na drodze, czy też awarii nie spowodowanej kolizją, warto wezwać profesjonalną pomoc drogową, która udzieli pełnego i szybkiego wsparcia.

wezwanie lawety do wypadku

Wezwanie pomocy drogowej do wypadku

Aby mieć pewność, że pomoc drogowa Toruń zostanie udzielona we właściwy sposób, warto poświęcić odrobinę czasu na znalezienie właściwej firmy. Nie zalecamy wyboru pierwszego lepszego usługodawcy, który po prostu jako pierwszy wyświetli się w internecie czy też posiada najbardziej korzystny cennik. Firmy, w których ofercie znajduje się laweta lub holowanie zwykle stosują przeliczniki cena za km. Dlaczego nigdy nie powinien to być kluczowy czynnik brany pod uwagę podczas wyboru pomocy drogowej? Po pierwsze, jeśli koszt jest bardzo niski, rośnie prawdopodobieństwo, że jakość usług również będzie niska. 

24/7

Po drugie, pomoc drogowa w większości przypadków jest finansowana z odszkodowania kierowcy. Innymi słowy, cena za km nie ma większego znaczenia, ponieważ kierowca nie ponosi kosztów. Lepiej wziąć pod uwagę taką kwestię, jak profesjonalizm świadczenia usług. Można go ocenić na przykład poprzez opinie użytkowników. Dobrym sposobem jest również sprawdzenie, z usług jakiej pomocy drogowej korzysta wypożyczalnia samochodów. Zwykle firmy tego typu nawiązują współpracę tylko z najlepszymi podmiotami, ponieważ zależy im na zabezpieczeniu każdego swojego samochodu. Zastanawiając się nad wyborem pomocy drogowej, warto również wziąć pod uwagę, czy dana firma oferuje holowanie bezgotówkowe oraz czy działa przez 24 godziny na dobę, jeśli wsparcie potrzebne jest w nocy.