Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Cena za 1 km zależy od typy samochodu, dojazdu do auta, rozładunek, awaryjnym otwieraniu auta, czy urwanym kole.

pomoc drogowa auto

Laweta Zabrze, czyli wsparcie dla kierowców

Ile kosztuje holowanie i pomoc drogowa?

Górny Śląsk to najgęściej zaludnione województwo w Polsce. Wynika to z obecności wielu dużych miast, tworzących de facto wspólną aglomerację. Dlatego też ruch na ulicach Śląska jest bardzo duży. Dotyczy to również Zabrza, które jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w tej części kraju. Krzyżuje się tutaj mnóstwo dróg. Tam gdzie jest duży ruch, pomoc drogowa ma co robić. Również w Zabrzu laweta pojawia się na drodze nieustannie, a holowanie bezgotówkowe samochodu to bardzo popularna usługa.

Pomoc drogowa na ulicach krajowych i nie tylko

Laweta Zabrze może się okazać niezbędna na każdej, nawet najmniejszej ulicy. W końcu do wypadków dochodzi także na drogach, na których ruch jest niewielki. Poza tym awaria to nie zawsze efekt wypadku czy kolizji. Niemniej jednak holowanie bezgotówkowe czy też laweta w tym mieście najczęściej są zamawiane na drogi o dużym zagęszczeniu ruchu. W mieście krzyżuje się wiele takich dróg. Są to zarówno drogi krajowe, jak i wojewódzkie, a nawet droga europejska. Warto zaznaczyć, że w mieście krzyżują się dwie autostrady: A1 i A4. Tym samym miasto posiada doskonałe połączenia drogowe, dzięki któremu wyjazd w dowolnym w zasadzie kierunku jest bardzo łatwy.

laweta Rzeszów bmw

Warto zauważyć, że każdego dnia autostrady oraz drogi krajowe i wojewódzkie pokonuje tysiące samochodów. Tym samym lawety często odbierają auta z tych właśnie jezdni. Należy w tym miejscu wspomnieć o drodze wojewódzkiej nr 90, powszechnie znanej jako Drogowa Trasa Średnicowa. Jest to droga łącząca aż 6 miejscowości leżących na Górnym Śląsku. Ma ona ogromne znaczenie dla płynności ruchu na Górnym Śląsku. Choć jest to droga bardzo ruchliwa, dzięki aż 3 pasom w każdym kierunku i doskonałej nawierzchni, laweta w Zabrzu stosunkowo rzadko pojawia się w tej okolicy.

koszt lawety i holowania?

Jeśli chodzi o cennik za usługi świadczone przez firmy oferujące transport pojazdów uszkodzonych, pomoc drogowa Zabrze to koszt podobny jak w innych miastach Górnego Śląska. Pod tym względem miasto w żaden sposób się nie wyróżnia. Oczywiście firmy działające określają, jaka jest cena za km i na tej podstawie przedstawiają całkowity koszt usługi. Zwłaszcza w przypadku miast, przez które przebiegają drogi szybkiego ruchu, ważne jest, aby pomoc drogowa działała przez całą dobę. Niemal każda pomoc drogowa działa przez 24 godziny na dobę. Należy jednak liczyć się z tym, że cena za km po zmroku może być nieco wyższa niż w dzień. Niemniej przeważnie cennik ma tak naprawdę niewielkie znaczenie. Pomoc drogową opłaca bowiem ubezpieczyciel, a firma oferuje holowanie bezgotówkowe. Również w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest kto inny niż kierowca, na przykład wypożyczalnia samochodów, koszt pokrywa ubezpieczenie.