Laweta Auto

W większości przypadków minimalna cena usług lawetą za 1 km wynosi od 2,5 zł. w mieście. Poza miastem koszt lawety za 1 km wynosi od 2 zł. Rozładunek plus załadunek od 100 zł. Cena za 1 km zależy od typu samochodu, dojazdu do auta, rozładunku, czy urwanym kole.

pomoc drogowa auto

Laweta Zabrze, czyli wsparcie dla kierowców

Ile kosztuje holowanie i pomoc drogowa?

Górny Śląsk to najgęściej zaludnione województwo w Polsce. Wynika to z obecności wielu dużych miast, tworzących de facto wspólną aglomerację. Dlatego też ruch na ulicach Śląska jest bardzo duży. Dotyczy to również Zabrza, które jest jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w tej części kraju. Krzyżuje się tutaj mnóstwo dróg. Tam gdzie jest duży ruch, pomoc drogowa ma co robić. Również w Zabrzu laweta pojawia się na drodze nieustannie, a holowanie bezgotówkowe samochodu to bardzo popularna usługa.

Pomoc drogowa na ulicach krajowych i nie tylko

Laweta Zabrze może się okazać niezbędna na każdej, nawet najmniejszej ulicy. W końcu do wypadków dochodzi także na drogach, na których ruch jest niewielki. Poza tym awaria to nie zawsze efekt wypadku czy kolizji. Niemniej jednak holowanie bezgotówkowe czy też laweta w tym mieście najczęściej są zamawiane na drogi o dużym zagęszczeniu ruchu. W mieście krzyżuje się wiele takich dróg. Są to zarówno drogi krajowe, jak i wojewódzkie, a nawet droga europejska. Warto zaznaczyć, że w mieście krzyżują się dwie autostrady: A1 i A4. Jak często jest wzywana pomoc drogowa do wypadków? Tym samym miasto posiada doskonałe połączenia drogowe, dzięki któremu wyjazd w dowolnym w zasadzie kierunku jest bardzo łatwy.

laweta Rzeszów

Warto zauważyć, że każdego dnia autostrady oraz drogi krajowe i wojewódzkie pokonuje tysiące samochodów. Tym samym lawety często odbierają auta z tych właśnie jezdni. Należy w tym miejscu wspomnieć o drodze wojewódzkiej nr 90, powszechnie znanej jako Drogowa Trasa Średnicowa. Jest to droga łącząca aż 6 miejscowości leżących na Górnym Śląsku. Ma ona ogromne znaczenie dla płynności ruchu na Górnym Śląsku. Choć jest to droga bardzo ruchliwa, dzięki aż 3 pasom w każdym kierunku i doskonałej nawierzchni, laweta w Zabrzu stosunkowo rzadko pojawia się w tej okolicy.

koszt lawety i holowania?

Jeśli chodzi o cennik za usługi świadczone przez firmy oferujące transport pojazdów uszkodzonych, pomoc drogowa Zabrze to koszt podobny jak w innych miastach Górnego Śląska. Pod tym względem miasto w żaden sposób się nie wyróżnia. Oczywiście firmy działające określają, jaka jest cena za km i na tej podstawie przedstawiają całkowity koszt usługi. Zwłaszcza w przypadku miast, przez które przebiegają drogi szybkiego ruchu, ważne jest, aby pomoc drogowa działała przez całą dobę. Niemal każda pomoc drogowa działa przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Należy jednak liczyć się z tym, że cena za km po zmroku może być nieco wyższa niż w dzień. Niemniej przeważnie cennik ma tak naprawdę niewielkie znaczenie. Pomoc drogową opłaca bowiem ubezpieczyciel, a firma oferuje holowanie bezgotówkowe. Również w przypadku, gdy właścicielem pojazdu jest kto inny niż kierowca, na przykład wypożyczalnia samochodów, koszt pokrywa ubezpieczenie.